2.oddíl skautek a světlušek Limba

Junák - svaz skautů a skautek ČR, středisko Zápy

Aktuálně

Postavme školu v Africe III

Dovedete si představit, že neumíte číst a psát? Ne? Máte štěstí. Etiopské děti takové nemají. Nechodí do školy. Neumějí číst a psát. Proto jsme se my skauti a společnost Člověk v tísni rozhodli upořádat sbírku Postavme školu v Africe a svou pomoc jsme zaměřili na rozvoj základního školství v Etiopii.
Díky skautům byla v Etiopii postavena jedna škola pro 160 dětí. Během jara 2006 budou postaveny další dvě sbírkové školy, do kterých budou chodit tři stovky etiopských kluků a holek.
V úterý 10.10. budeme i my vybírat penízky na školu v Etiopii a to na náměstí v Brandýse. Sraz je v 8.00 u lékárny U Zlatého lva. S sebou svačinu a pár korun, na sebe kroj. Bude tam stát Infostánek a další lidé budou obcházet město s kasičkami (podle toho, kolik se nás sejde). Rozchod bude podle potřeby, pro vlčata a světlušky zřejmě kolem druhé (k vyzvednutí u Infostánku u lékárny).
Žádné komentáře
 
Junák - svaz skautů a skautek ČR * STŘEDISKO ZÁPY * ev.č. 219.11 * Zápy 240, 250 01 Brandýs nad Labem * IČO: 638 29 932 * Kontakt: eliskakryze@gmail.cz, 777 907 975